phone_in_talk

CALL - ЦЕНТР:

+38 0372 588 885
local_phone

ТЕЛЕФОН:

+38 0372 583 385
location_on

м. Чернівці
вул. Пауля Целана буд. 6.

м. Чернівці,
вул. Пауля Целана буд. 6.
question_answer Допомогти вам?
person Кабінет споживача
access_time
графік роботи:
ПН-ЧТ ПТ
08:00 - 17:00 08:00 - 15:45
обідня перерва: перерва: 12:30 - 13:15
Які документи потрібні для повторного підключення електроенергії

Шановні споживачі, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1405 від 29 грудня 2023 року, наразі дозволено відключати електроенергію споживачам, які мають заборгованість за електроенергію. 

 

У зв'язку з відключеннями електроенергії споживачам через заборгованість трапляються випадки, коли власник особового рахунку помер, а законний спадкоємець не звернувся вчасно до ТОВ «ЧОЕК» та Оператора системи розподілу для того, щоб переоформити на себе особовий рахунок. Тож для повторного підключення потрібно спочатку укласти договір на постачання електроенергії з новим власником особового рахунку, а потім – звернутися щодо повторного підключення електроенергії.

 

Тому для того, щоб уникнути непорозумінь та витраченого часу, просимо вчасно оплачувати рахунки за електроенергію та вчасно актуалізовувати дані.

 

Відповідно до п. 7.5 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії», припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється електропостачальником за умови попередження споживача не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення у разі заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію відповідно до умов договору з електропостачальником. Крім того, згідно цього ж пункту Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року, оператор системи протягом одного робочого дня після надання споживачу попередження про припинення електроживлення повідомляє про це електропостачальника споживача та адміністратора комерційного обліку. У разі отримання оператором системи від електропостачальника звернення щодо відключення електроустановки споживача оператор системи має повідомити адміністратора комерційного обліку про отримання відповідного звернення протягом дня його отримання.

 

Відповідно до п. 7.12. Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії», відновлення електроживлення електроустановок споживача, електроживлення яких було припинено з підстав, зазначених у пунктах 7.5 та/або 7.6 цього розділу, здійснюється оператором системи у порядку, визначеному Кодексом системи передачі та Кодексом систем розподілу, протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості після отримання від ініціатора відключення інформації про усунення споживачем порушень, що підтверджується відповідним документом учасника ринку, на вимогу якого здійснювалося припинення електроживлення. Про усунення причин відключення ініціатор такого відключення повідомляє оператора системи в день отримання такої інформації.

 

Згідно з п.11.5.12 Кодексу систем розподілу, після усунення причин (підстав) припинення електроживлення споживача електричної енергії електропостачальник надає ОСР звернення щодо відновлення електроживлення такого споживача електричної енергії.

 

Що робити, якщо помер власник особового рахунку електроенергії?

 

У разі смерті побутового споживача, особа (спадкоємець), яка у встановленому законом порядку скористалася правом на подання заяви про прийняття спадщини, до складу якої входить об’єкт побутового споживача, до моменту набуття права власності на нього, що підтверджується копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, має право укласти договір про постачання електричної енергії з Постачальником універсальних послуг, тобто з ТОВ "ЧОЕК" за умови надання відповідних документів, передбачених цим пунктом.

 

Переважне право на укладення такого договору має право особа (спадкоємець), яка проживає за адресою місцезнаходження об’єкта побутового споживача та надасть документальне підтвердження місця реєстрації або довідку органів місцевого самоврядування про місце фактичного проживання за адресою місцезнаходження об’єкта побутового споживача.

 

Електропостачальник, у разі отримання документально підтвердженої інформації про смерть побутового споживача, не пізніше наступного робочого дня передає її оператору системи, з яким укладений договір споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії.

 

Після отримання від електропостачальника або з офіційних джерел документально підтвердженої інформації про смерть побутового споживача, оператор системи направляє листом з описом вкладення запит на адресу об’єкта побутового споживача, для врегулювання договірних відносин із особою (спадкоємцем) відповідно до цих Правил.

 

При отриманні інформації про смерть побутового споживача з офіційних джерел, оператор системи розподілу повідомляє про це діючого постачальника за допомогою інформаційно-комунікаційних систем не пізніше наступного робочого дня з дня її отримання. У разі відсутності ініціативи споживача щодо укладення договору згідно з пунктом 2.1.8 глави 2.1 розділу ІІ цих Правил, упродовж 20 робочих днів з дня відправлення запиту, оператор системи здійснює припинення постачання електричної енергії у порядку, передбаченому пунктом 7.6 розділу VII Правил роздрібного ринку.

 

Які документи потрібні для повторного підключення електроенергії?

 

Для того, щоб укласти договір на постачання електроенергії, разом із заявою-приєднанням споживач також має надати:

 

1) копію паспорта (для фізичних осіб) або витяг, або довідку, або копію виписки з ЄДР (для юридичних осіб) споживача;

 

2) документ, що посвідчує право на представництво інтересів особи у випадку подання заяви представником (для фізичних осіб), або документ, що посвідчує право особи діяти від імені юридичної особи (для юридичних осіб);

 

3) копія документа, що підтверджує право власності чи користування об'єктом;

 

4) паспорт точки розподілу/передачі об'єкта (площадки вимірювання).

 

Важливо! Договір може бути укладено лише із власником об’єкта користування

 

3.3.5. Разом із заявою-приєднанням новий споживач постачальника універсальних послуг додатково надає такі документи:

 

1) для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців: витяг з ЄДР, роздрукований з Інтернету, або копію довідки, або копію виписки з ЄДР;

 

2) для фізичних осіб: копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті);

 

3) копію документа, яким визначено право власності чи користування (оренда, позичка, управління тощо) на об'єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об'єкта).

 

 

Детальніше про умови постачання електроенергії, а також зразки заяв-приєднань та договорів ви можете знайти у розділі "Типові форми договорів"