phone_in_talk

CALL - ЦЕНТР:

+38 0372 588 885
local_phone

ТЕЛЕФОН:

+38 0372 583 385
location_on

м. Чернівці
вул. Пауля Целана буд. 6.

м. Чернівці,
вул. Пауля Целана буд. 6.
question_answer Допомогти вам?
person Кабінет споживача
access_time
графік роботи:
ПН-ЧТ ПТ
08:00 - 17:00 08:00 - 15:45
обідня перерва: перерва: 12:30 - 13:15
20 липня 2021
Вчасно і в повному обсязі сплачуйте за спожиту електроенергію!

Верховна Рада України проголосувала за зняття мораторію на припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати, крім територій, на яких встановлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

Кожен із нас є споживачем житлово-комунальних послуг, серед яких постачання води, газу, електроенергії, тепла, утримання будинку, вивезення сміття тощо. Договірні відносини між надавачем та споживачем цих послуг регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Цивільним кодексом України, Законом України «Про захист прав споживачів» та передбачають не тільки обов’язки надавача послуг (вчасність, регулярність, якість) та захист прав споживачів, а й обов’язок споживача сплачувати за спожиті послуги.

Якщо споживач має заборгованість або не допускає до лічильника, електропостачальник може відключити електроенергію відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312. Про це він має повідомити споживача.

17 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-ІХ. Відповідно до його Прикінцевих положень, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни було заборонено припиняти/зупиняти надавати житлово-комунальні послуги громадянам України, навіть якщо вони не оплатили їх взагалі або оплатили не в повному обсязі.

При цьому хочемо звернути увагу, що запроваджені урядом обмежувальні заходи були покликані запобігти виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, які не звільняють споживачів від оплати комунальних послуг.

15.07.2021 року Верховною Радою України було прийнято в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж» (реєстраційний № 5009). Згідно із цим проєктом із Закону №530-ІХ виключено норму, що забороняла припиняти надавати житлово-комунальні послуги громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Натомість Закон України №530-ІХ доповнено новим пунктом, який забороняє припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі винятково на територіях, що належать до «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби.

Із 22 квітня Чернівецька область вийшла з «червоного» рівня епідемічної небезпеки. А це означає, що після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури приєднання до електричних мереж» неплатники за житлово-комунальні послуги будуть нести встановлену законом відповідальність. Зокрема до них можуть бути застосовані заходи щодо відключення від житлово-комунальних послуг. А це призведе до додаткових фінансових витрат для споживачів. Адже, крім сплати заборгованості за використану електроенергію, споживач повинен відшкодувати витрати за повторне підключення до електромережі.

Отже, щоб не мати зайвих і непередбачуваних фінансових витрат та не бути відключеними від електропостачання, відповідально споживайте електричну енергію та вчасно і в повній мірі розраховуйтеся за спожиті кіловати.

ТОВ «ЧОЕК» вдячний кожному своєму споживачеві, який сумлінно сплачує рахунки за використану електроенергію.