phone_in_talk

CALL - ЦЕНТР:

+38 0372 588 885
local_phone

ТЕЛЕФОН:

+38 0372 583 385
location_on

м. Чернівці
вул. Головна, 203к

м. Чернівці, вул. Головна, 203к
question_answer Допомогти вам?
person Кабінет споживача
access_time
графік роботи:
ПН-ЧТ ПТ
08:00 - 17:00 08:00 - 15:45
обідня перерва: перерва: 12:30 - 13:15
6 серпня 2021
У серпні підвищиться ціна за електричну енергію для юридичних споживачів

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановою від 30.07.2021 року №1227 внесено зміни до постанови НКРЕКП від 08.04.2020 року №766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та підвищено максимальні граничні ціни на ринку «на добу наперед» (далі – РДН) та внутрішньодобовому ринку електричної енергії (далі – ВДР) у торговій зоні Об’єднаної енергосистеми України (далі – ОЕС), на «денні» години (07.00-23.00) – до 4 000 грн за МВт/год, на «нічні» години (23.00-07.00) – до 2 000 грн за МВт/год.

Нові цінові обмеження почали діяти з 01.08.2021року, як наслідок – ціна електричної енергії на РДН ОЕС України (далі – закупівельна ціна) за п’ять діб серпня склала 2 178 грн за МВт/год. (без ПДВ), при цьому у липні вона дорівнювала 1 444 грн за МВт/год. (без ПДВ). Таким чином вартість електричної енергії зросла на 51%.

Згідно з пунктом 5.2.2. Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 року «Про затвердження правил роздрібного ринку електричної енергії» (далі – Правила), постачальник електричної енергії зобов’язаний інформувати своїх споживачів про зміну будь-яких умов договору постачання електричної енергії споживачеві не пізніше, ніж за 20 днів до їх застосування. Якщо зміна умов договору полягає у зміні ціни, викликаній зміною її складової на оплату послуг розподілу/передачі електричної енергії, то повідомляти споживача електропостачальник зобов’язаний негайно після отримання повідомлення від оператора системи.

Враховуючи, що за перші дні серпня 2021 р. у торговій зоні «ОЕС України» на ринку «на добу наперед» спостерігається значне підвищення середньозваженої ціни за 1 кВт/год електричної енергії та з урахуванням тарифу на послуги з розподілу електричної енергії, Товариство вимушене переглянути ціну електричної енергії для юридичних споживачів за Договором у бік збільшення.

Відповідно до п. 3.2.4. у разі надання у встановленому порядку електропостачальником споживачеві повідомлення про зміни умов договору про постачання електричної енергії (у тому числі про зміну ціни), що викликані змінами регульованих складових ціни (тарифу на послуги з передачі та/або розподілу електричної енергії, ціни (тарифу) на послуги постачальника універсальних послуг та/або «останньої надії») та/або змінами в нормативно-правових актах щодо формування цієї ціни або умов постачання електричної енергії, договір вважається із зазначеної в повідомленні дати зміни його умов (але не раніше, ніж через 20 днів від дня надання споживачеві повідомлення):

1) розірваним за ініціативою споживача – у разі надання електропостачальнику письмової заяви споживача про незгоду/неприйняття змін;

2) зміненим на запропонованих електропостачальником умовах – якщо споживач не надав електропостачальнику письмову заяву про незгоду/неприйняття змін.