phone_in_talk

CALL - ЦЕНТР:

+38 0372 588 885
local_phone

ТЕЛЕФОН:

+38 0372 583 385
location_on

м. Чернівці
вул. Пауля Целана буд. 6.

м. Чернівці, вул. Пауля Целана буд. 6.
question_answer Допомогти вам?
person Кабінет споживача
access_time
графік роботи:
ПН-ЧТ ПТ
08:00 - 17:00 08:00 - 15:45
обідня перерва: перерва: 12:30 - 13:15
3 серпня 2021
Несвоєчасна оплата за електричну енергію може призвести до стягнення рухомого і нерухомого майна споживачів

Однією з найбільших проблем у енергетиці нашого краю є наявність великої кількості споживачів, які несвоєчасно здійснюють платежі за електричну енергію. Дана проблема перебуває на контролі не тільки у ТОВ «ЧОЕК», а й у органах державної влади, зокрема у Державній виконавчій службі України.

Так, ТОВ «ЧОЕК» з початку цього року, було отримано понад тисячу позитивних рішень про примусове стягнення заборгованості за електричну енергію зі споживачів Чернівецької області, які в подальшому були передані на виконання до органів державної виконавчої служби області.

Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець має право накладення арешту на майно боржника, як рухоме так і нерухоме. Таким чином, органів державної виконавчої служби області, вже було винесено понад 700 постанов про накладення арешту на кошти боржників, понад 100 постанов про розшук майна боржників. Також за сприянням державної виконавчої служби, заборонено виїзд закордон понад 20-ти злісним боржникам.

Щодо сум заборгованостей за спожиті комунальні послуги за виконавчими документами, які перебувають на виконанні в органах державної виконавчої служби Чернівецької області, то це може бути й 200 грн, а може — 50000 грн та навіть більше.

Одним з основних заходів які застосовуються органами державної виконавчої служби, згідно статті 48 Закону України «Про виконавче провадження» є звернення стягнення на майно боржника яке полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Переважно описується та вилучається побутова техніка та меблі боржника.

Так, у липні цього року, було здійснено виїзд у с. Волоку, Глибоцького району, до боржника-побутового споживача, внаслідок чого було здійснено опис та вилучення побутової техніки, а також встановлені персональні дані задля здійснення стягнень з пенсії боржника. До того ж, спільно з державними виконавцями Вижницького ДВС, було здійснено опис майна боржника, а саме 2 телевізори, меблі та транспортні засоби.

Крім того, є випадки вилучення транспортних засобів та нерухомого майна (будівель, квартир, земельних ділянок, тощо). Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» разом із житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об’єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку.

Зокрема, цього тижня ТОВ ЧОЕК сумісно з державними виконавцями 3 ДВС міста Чернівці було описано будинок і земельну ділянку споживача.

ТОВ «ЧОЕК» наголошує - несвоєчасна оплата за електричну енергію може призвести до тяжких наслідків енергетиці нашого краю. Оскільки постачальник не зможе вчасно оплатити кошти за замовлені обсяги електричної енергії для споживачів, що може призвести до віялових відключень.